START UP

Stylové bydlení pro mladý pár

První byt nebývá velký, ani navždy. Fantazii mírně krotí nedostatek financí, ale i s malým rozpočtem můžete bydlet krásně. O návrhu bytu jsem uvažovala během dovolené u moře, což se pozitivně promítlo do interiéru.

 • TRVALÝ ZÁKLAD

  Kombinace barev připomíná moře, pláž, písek a slunce. Vsadila jsem na tradiční přírodní materiály – dřevo a kov. Kuchyň, schody a posuvné dveře byly vyrobeny na míru a ostatní nábytek jsem vybírala v IKEI.

 • PŘÍJEMNÁ ATMOSFÉRA

  Váš byt je vaše oáza, vaše útočiště, váš domov. A jak jej zařídíte, jakou energii a emoci do něj vložíte, takovou budete dostávat zpět.

 • DEKORACE

  Dekorace v interiéru je neméně důležitá. Nemusíte kupovat drahé obrazy, stačí zarámovat vaše myšlenky a v parku natrhat kytici do vázy.

 • PŘIROZENÉ SVĚTLO

  Prostor potřeboval prosvětlit. Denní světlo dodá místnostem atmosféru, zútulní ji a opticky zvětší. Okna jsem proto zvětšila a navíc díky stavebnímu povolení bylo možné přistavět i balkon, který tu původně nebyl.

 • NEBE NAD HLAVOU

  Tlumený odstín bleděmodré v ložnici evokuje oblohu a volné nebe nad hlavou. Střešními okny můžete pozorovat hvězdy přímo z postele a díky tomu nepůsobí podkroví stísněně.

 • SCHODY JAKO DOMINANTA

  Původní řešení - výsuvné schody umístěné uprostřed - bylo zcela nevhodné. Bylo třeba uvažovat o tom, jak zajistit co nejvhodnější přístup do horní místnosti.

Při rekonstrukci bývá často nejdražší to, co není příliš vidět. Stavební úpravy spolkly dvě třetiny rozpočtu. Celkové náklady byly pouze 600 000 Kč (400 000 Kč za kompletní rekonstrukci a 200 000 Kč za vybavení).